jak radzić sobei ze wzdęciami?

Rozmowy o zdrowiu w kuchni - czego używać, czego nie, co warto wprowadzić do swojego menu, zdrowe odżywanie itp.

jak radzić sobei ze wzdęciami?

Postprzez Martica » 25 cze 2019, o 07:42

macie jakiś sprawdzony spsoób na wzdęcia? Czego bym nie zjadła to zawsze brzuch mi wywala....
Martica

Re: jak radzić sobei ze wzdęciami?

Postprzez Mirazz » 25 cze 2019, o 13:09

znam ten problem. U mnie np zjedzenie owoców powoduje wzdęcie i do tego mega kłuje mnie w brzuchu. W takich sytuacjach ratuje mnie ulgasim. Jedna pastylak wystarczy by pozbyć sie wzdęcia i duyskomfoprtu w brzuchu. Ulgasim możesz kupić bez recepty. Mozna go przyjmowac na stałe gdyż nie pwoduje zadnych skutków ubocznych.
Mirazz

Postprzez parkur8 » 8 lip 2019, o 21:52

Jesli stale Ci sie to przytrafia to warto pomyslec nad wyregulowaniem pracy jelit, do tego super sie sprawdza maslan sodu - np w postaci kapsulek intesta. Dzieki zawartosci maslanu odbudowuja blone sluzowa jelit i przywracaja naturalna mikroflore dzieki czemu metabolizm dziala poprawnie :)
parkur8

Postprzez Milka » 27 lut 2020, o 20:42

No mi tez pomaga na wzdęcia maslan sodu ale nie znam tych kapsułek. Ja kupuję https://www.aptekaolmed.pl/product-pol- ... -kaps.html Moja dieta nie jest idealna i ciągle męczyły mnie wzdęcia i gazy. Już sama nie wiedziałam od czego a nie mam zamiaru rezygnować z normalnego jedzenia. Zresztą po szpitalnym jedzeniy tez mnie męczyło. teraz po tych kapsułkach jest zdecydowanie lepiej
Milka

Postprzez Marelly94 » 1 lip 2020, o 11:25

Wzdęcia to dość nieprzyjemna, a czasem wręcz - bardzo kłopotliwa, dolegliwość. Jednak w większości przypadków można poradzić sobie z nią domowymi sposobami. Warto sięgać po ziołowe herbatki - wiem i rozumiem, że nie każdy je lubi, ale herbaty i napary z ziół wykazują świetne działanie w przypadku problemów z trawieniem. Należy spacerować po posiłkach - już 15 min. spaceru korzystnie wpływa na przemianę materii. Warto też pić dużo wody, jogurty, maślanki i kefiry. Zamiast cukru, warto używać miodu. I oczywiście - należy jeść produkty z błonnikiem. Błonnik przyspiesza proces trawienia i ułatwia wypróżnianie.

pozdrawiam i zapraszam
na mezoterapia skóry głowy Poznań
Marelly94

Powrót do Zdrowie w kuchni